Odszkodowania Za Błędy Medyczne

Czy jesteś w stanie wycenić swoje zdrowie? Nie ma chyba na to pytanie prostej odpowiedzi. Przecież nawet jeśli ból fizyczny minie, może przez długi czas pozostawiać ślady w psychice. Dziś możliwe jest, by otrzymać odszkodowania za błędy medyczne. Więc jeżeli uważasz, że w Twoim przypadku nastąpił:
Błąd w diagnozie – błędne rozpoznanie choroby, lub zdiagnozowanie choroby, która nie występuje u pacjenta.
Błąd w leczeniu – nie został zastosowany odpowiedni sposób leczenia, w ogóle odmówiono podjęcia albo kontynuacji leczenia. Lub nastąpił błąd operacyjny, uszkodzenie ciała, zakażenie biologicznym czynnikiem chorobotwórczym (np. wirusowym zapaleniem wątroby – żółtaczką (WZW typu B , C), zapisanie złego lekarstwa, leczenie za pomocą nie aktualnej metody leczenia, nie udzielenie pomocy, brak należytej opieki, nie skierowanie na dodatkowe badania lub konsultacje ze specjalistą, nie poinformowanie o możliwych następstwach zabiegu, ostatecznie śmierć pacjenta.
Błąd organizacyjny – występuje w sytuacji, gdy szkoda wystąpiła na skutek wadliwej aparatury, złej organizacji pracy placówki medycznej bądź personelu medycznego.

Bez względu na rodzaj błędu medycznego, jeżeli doznałeś uszczerbku na zdrowiu lub bliska osoba straciła życie, możesz dochodzić swoich praw i wnosić o odszkodowania za błędy medyczne. Odszkodowanie może przyjąć formę: zadośćuczynienia, przyznania renty, zwrotu kosztów rehabilitacji i dojazdu, wyrównania strat w osiąganych dochodach. Każdy lekarz, przychodnia czy szpital powinny posiadać ubezpieczenie OC. Jeżeli doznałeś uszczerbku na zdrowiu podczas zabiegu medycznego, warto znać swoje prawa i możliwości dochodzenia rekompensaty. Jeśli uważacie Państwo, że należy Wam się przyznanie odszkodowania za błędy medyczne, nasza kancelaria zaprasza. Domena naszej działalności to pomorskie, choć nie ograniczamy się wyłącznie do jednego województwa. Chętnie służymy pomocą prawną osobom z całej Polski.

Wypełnij formularz i sprawdź jakie odszkodowanie Ci przysługuje.
Sprawdź pozostałe usługi
Incapital Prawo !